TARTU KARLOVA KOOL
EST
esileht


 

Karlova solistide edu valmistab rõõmu

28. ja 29. jaanuaril toimus Saaremaal Kuressaares järjekordne Eesti noorte lauljate konkurss Solistica 2022.

Sellel konkursil saavutas meie kooli 9.b klassi õpilane Marian Pärn 7.-9. klassi vanusegrupis esikoha Kärt Antoni lauluga „Vaid iseendale”. Marian Pärna juhendajaks laulustuudios „Fa-diees” on Ingrid Otti. ÕNNITLEME!

Konkursi lõppvõistlusele eelnes demovoor. Oma laulude lindistused saatsid 250 noort, kellest žürii koosseisus Gertu Pabbo, Eve Pärnsalu ning Mikk Targo valisid lõppvõistlusest osavõtvad solistid.

Finaalis osales 58 lauljat, kes võistlesid kolmes vanusegrupis: 4.-5., 7.-9. ning 10.-12. klass.

Lauljaid hindas žürii, kuhu kuulusid laulja Marek Sadam, laulja ja muusikaõpetaja Pille-Rite Rei, Karlova vilistlane Toomas Uibo, kultuurikorralaja Triino Lest, muusik Priit Pruul, laulja Margus Vaher ning laulupedagoog Sirje Medell.

Soliste saatis Vladimir Võssotski bänd.

Konkursil edukalt esinenud Marian Pärn on oma tegevustes väga mitmekülgne. Juba aastaid osaleb ta stuudios „Fa-diees”, laulab neidudekooris Kurekell ning käib koorikoolis soololaulu õppimas. Ta õpib ka Tartu I Muusikakoolis klaverit. Lisaks kõigele eelnenule on ta sage osaleja aineolümpiaadidel. Siit reegel – kes palju teeb, see ka palju jõuab!

Samal nädalavahetusel, täpsemalt 30. jaanuaril olid võistlustules teisedki Karlova kooli lauljad. Telekonkursi „Tähtede lava” poolfinaalis osalesid kaks 8.a õpilast: Annabret Albert ja Marie Johanna Piirimees. Hoidsime neile pöialt ja loodan, et hääletasime nende poolt aktiivselt. Finaali nad küll ei pääsenud, aga iga esinemine teeb kogemuste poolest rikkamaks ning aitab edaspidistele  õnnestumistele kaasa. Ja pääs televooru on ju omaette võiduks!

Soovime  lauljate kombel „okas kurku” nende esinemistele tulevikus.

 

Tiia Puhvel,

Tartu Karlova Kooli koorikooli soololaulu õpetaja

Teated

Kalender

Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt