TARTU KARLOVA KOOL
EST
esileht


 

Tansaaniat külastanud lapsevanemad jagasid lastele teadmisi

Meie 3.a klassi külastasid oktoobri esimese nädala neljapäeval, 6. oktoobril minu klassiõe vanemad Aune ja Raivo Valk (fotol), kes käisid Tansaanias puhkusel. Saime palju teadmisi selle riigi kohta.
 
Põnev oli ka see, et nad pakkusid meile kohalikku toitu, mida olid kaasa toonud. Küsisin oma klassikaaslastelt, kuidas see tund neile meeldis, mida nad Tansaaniast teada said ja milline vili neile kõige rohkem maitses.
 
„Väga lahe. Mulle meeldis Tansaania vapp. Mulle jäi meelde, et seal kasvavad väiksemad banaanid. Minu lemmikpuuvili oli mango,“ ütles Enos Heikki.
 
„Mulle meeldis samuti. Mulle meeldisid selle riigi juures loomad. Ma õppisin, et nende loomaaedade ümber pole aedu. Mulle meeldis ka mango,“ lisas Elise.
 
„Super lahe. Seal olid naljakad loomad. Õppisin, et seal loomapargis peab sõitma suurte autodega ringi. Minu lemmikvili oli jällegi mango,“ kõneles Paul.
 
„Hästi meeldis. Mulle meeldis lugu, kus ahvid varastasid nende toidu ära. Õppisin, et ära jäta toitu järelevalveta. Minu lemmikpuuvili oli banaan,“ lausus Priit.
 
„Mulle meeldis see tund samuti. Mulle meeldis see, et Tansaanias olid ahvid. Sain teada, et ahvid ei ole ohutud loomad! Minu lemmikvili oli banaan,“ ütles Nora Ida.
 
„Hästi meeldis. See riik on ilus. Õppisin seda, et seal on erinevad puuviljad. Minu lemmikpuuvili oli ka banaan,“ sõnas Mattis.
 
„Väga meeldis see jutt. Seal olid lahedad loomad. Õppisin erinevatest loomadest natuke. Minu lemmikpuuvili oli banaan,“ lausus Mikk.
 
Minule endale meeldis see jutt, mida nad rääkisid, ka väga. Minule meeldisid selle riigi loomad. Mulle jäi meelde, et Tansaanias on maailma sügavuselt teine järv. Minu lemmikpuuvili oli mango.
 
Kaupo Piir, 3.a klassi õpilane
Foto: Killu Teras, 3.a klassiõpetaja

Teated

Kalender

Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt