TARTU KARLOVA KOOL
EST
galeriisse
Aula
Kassiaabits

Karin Pärtelpoeg saavutas TÜ teaduskooli bioloogiaviktoriinil suurepärase II koha

Aprillikuu jooksul osalesid 6.–9. klassi loodushuvilised õpilased bioloogiavõistlusel „Siniroheline maa“. Kolme nädala vältel lahendasid tublid loodusetundjad erinevaid ülesandeid, mille seas oli nii taime- ja loomariiki kui ka inimest ja teda ümbritsevat maailma puudutavaid küsimusi.

Õpilased olid edukad taimedega seotud küsimustele vastamisel: I voorus saavutasid maksimaalse tulemuse kolm õpilast. II voorus osutus keerulisemaks küsimus, kuidas ritsikad häält tekitavad. Nii mõnelegi oli uueks teadmiseks, et tagajalgade asemel hõõruvad need putukad hoopis oma kattetiibade alusosasid.

Kõige paremini läks osalejatel viimases, inimese-teemalises voorus, kus kuus õpilast said täisarv punkte ja paljudel jäid samaväärsest tulemusest puudu üksikud punktid. Punkte kaotati peamiselt apenditsiidi mõiste ja selle ravi mittetundmisel. Inimese anatoomias on meie õpilased taibukad, näiteks teadis enamik võistlejatest südant verega varustava arteri nimetust.

Tasavägises võistluses saavutas kolme vooru kokkuvõttes parima tulemuse Gustav Adolfi Gümnaasiumi 7. klassi õpilane Silvia Nafthal. Tema järel jagasid teist kohta 9. klasside õpilased: Karin Pärtelpoeg Tartu Karlova Koolist ja Ketlin Rebane Kadrina Keskkoolist.

Täpsem info siin.

TÜ teaduskool

Teated

märts-apr
01-31
Lapsevanema käsiraamat

Kalender

Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt