TARTU KARLOVA KOOL
EST
esileht


 

Karlova koolis toimus põnev stiilipäev

Kohe pärast koolivaheaja lõppu tähistati Karlova koolis halloween’i, mis pole Eestis veel väga levinud tähtpäev, kuid mujal maailmas ülipopulaarne päev, kus võib kostümeeritult ringi liikuda.

Halloween’i puhul võisid nii õpilased kui ka õpetajad endale õudse kostüümi selga panna, hirmsa näo pähe maalida või maski kanda ja nii kooli tulla. Koolimajas võiski sel päeval näha tonte, kloune, ingleid, võlureid, koledate haavadega ja ilma haavadeta hirmuäratavaid tegelasi.

„Mulle meeldib halloween ja otsustasin riietuda üheks mängutegelaseks ning seda kostüümi oli väga raske teha,” rääkis 3.d klassi õpilane Mia-Elise. „Mulle meeldib ka halloween, kuna siis saab proovile panna meikimis- ja riietumisoskused ning oleks põnevam, kui see tähtpäev Eestis populaarsem oleks,” lisas 8.b klassi õpilane Elysabeth Pihus.

Halloween’ile on eriti Ameerikas iseloomulikuks õõnes kõrvitsad, mille sisse on pandud küünlad, ja õudsetes kostüüümides lapsed, kes käivad ukselt uksele kommi küsimas. Eestis rahvakalendris sarnanevad halloween’ile mardi- ja kadripäev, kus samuti liigutakse ringi kostümeeritult.

Saskia Kolberg, 8.b klassi õpilane
Foto: Ragne Jagomäe, 9.c klassi õpilane
 

Teated

Kalender

Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt