TARTU KARLOVA KOOL
EST
esileht


 

Karlova poisid Vanemuise ooperis Turandot

Tartu Poistekoori poisid said osa laupäeval, 13. aprillil, toimunud Puccini ooperi „Turandot” esietenduse kõrgendatud meeleoludest Vanemuise teatris. Vaatamata esietendusele eelnenud pea kaks kuud kestnud väga pingelisele prooviperioodile, mille käigus ka mitmed meist haigestusid, jõudsid enamus poistest ikka esietenduseks terveneda ja rõõmustada koos teatrirahvaga etenduse õnnestumise üle.

Väljavõte ERR-i uudistest:

„Teatri muusikajuhi ja peadirigendi Risto Joosti sõnul on see ooper üks ooperiajaloo ikoonilisemaid teoseid, mis sisaldab hingematvalt kauneid lüürilisi liine, koomilisi elemente ja karaktereid ning massiivseid kooristseene.

"Turandot" on idamaa muinasjutt, mis räägib loo kaunist ja ligipääsmatust printsess Turandotist, kelle suhtumine vastassoo suunal on põlglik. Kujutlemata elu kellegi kõrval, on printsess kosilastele välja mõelnud kolm mõistatust. Hukatakse kõik, kes mõistatusi lahendada ei suuda. Siis aga saabub salapärane prints Calaf, kes teab õigeid vastuseid…

Ooperi "Turandot" tõi Vanemuise teatrilavale itaallane Giorgio Madia ja kustnikutöö tegi Maarja Meeru.

"Turandoti" nimirollis on eri koosseisudes Aile Asszonyi või Liene Kinča (Läti), prints Calafi rollis Kristian Benedikt (Leedu) või David Goldberg (Iisrael). Teistes rollides on laval Tamara Kalinkina (Ukraina) või Kadri Kõrvek (RO Estonia), Pavlo Balakin (Ukraina/Eesti) või Märt Jakobson, Simo Breede või Taavi Tampuu, Roland Liiv (Soome RO) või Mart Madiste (RO Estonia), Rasmus Kull või Hisatoshi Nezu, Atlan Karp või Kristjan Häggblom, Hisatoshi Nezu või Oliver Timmusk, Oliver Kuusik või Juhan Tralla, Karmen Puis, Grete Oolberg, Helen Hansberg.

Kaasa teevad Vanemuise sümfooniaorkester, Vanemuise ooperikoori laiendatud koosseis, Vanemuise balletitrupp, Vanemuise tantsu- ja balletikooli õpilased, Tartu Poistekoor ja Jakobi Mäe teatristuudio õpilased.”

Tartu Poistekoorist osalevad ooperis:

Karlis Kiil, Lucas Kaul, Otto Kaldoja, Marcus-Kristofer Kaljuraag, Roland Saare, Karl Markus Timusk, Henri Vorms, Ranno Suigusaar, Lasse Suislepp, Kusti Laanemaa, Hendrik Ots, Tom Tevahi.

Sel hooajal toimuvad etendused veel 20. aprillil, 5. mail ja 24. mail.


Pildil  meie laulupoisid koos peadirigent Risto Joostiga.
Pildi autor Katrin Nuume

Teated

Kalender

Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt