TARTU KARLOVA KOOL
EST
esilehe_galerii

Kuues ning neljas klass pidasid koos draamaõpetuse tundi

Neljapäev, 15. detsember oli see päev, mil pidime kaua aega harjutatud Oskar Lutsu „Kevade" katkendit  4.c klassile ette mängima. Tundsin juba viimases proovis kerget närvi, aga mida rohkem minutid möödusid, seda närvilisemaks ma muutusin. Kartsin, et äkki läheb midagi valesti, äkki läheb tekst sassi või äkki keegi kukub, äkki, äkki, äkki. 

Märkamatult oli kell saanud 11.05 ja juba nägime 4.c klassi õpilasi koos oma klassijuhataja Anne Mägiga uksest sisse astumas. Alguses  õpetaja Külliki Kask rääkis neile lühidalt, mida nad nägema hakkavad, ja viie minuti möödudes oligi käes aeg minul Teele osatäitjana esimesena lavale astuda. Kõndisin lavale ja tundsin, et jalad veel värisevad, aga see läks kiiresti mööda, kui Kristofer Arnona mind hõikas ja mäng algas. 

Pärast esimest ettemängu tundsin suurt rõõmu, näidelda oli nii tore, tundsin end nagu päris näitleja. Näidendis pidin ma polkat tantsima oma klassivennaga, sest mina oli Teele ja tema Toots, peale igat tantsu oli tekstis ette nähtud, et peame köstrile otsa tantsima ja kõik koos maha kukkuma. Pärast mitmekordset kukkumist oli mul käsi täiesti punane, aga sellest polnud midagi. Ma olin lihtsalt nii rõõmus ja unustasin selle valu ära. Mu klassiõde Mirell Helemäe ütles ka, et talle väga meeldis selles näidendis osaleda. 

Kõik, kes kaasa mängisid, jäid rahule. „Mulle meeldis selle etenduse juures järsk kukkumine," ütles Gert Mihkel Antson, kes ühes katkendis mängis köstrit. „Päris hea tunne oli näidelda ja mulle meeldis väga Köstri osa," lausus Tootsi mänginud Indrek Hõlpus. „Muusika ja tants oli huvitav," sõnas Erik Noselli. „Mulle meeldis Indreku ja Greeteli tants ja enda roll oli ka äge," ütles õpetaja Lauri mänginud Mattias Kivirand. „Suur kogemus, kuna sain lõpuks üle oma lavahirmust," lausus Kiirt kehastanud Christian Mitt.

Rahule jäid ka pealtvaatajad. „Mulle meeldis kogu etendus. Greeteli tegi väga hästi Teelet," ütles Cristella Lankots. Neljanda klassi õpilased lubasid aga panna kõigile viied, kui kuuendikud ka kolmandat korda katkendi ette kannavad ja kõik hästi kõvasti räägivad.

Õpetaja Anne Mägi kiitis kuuendike julgust ja rahule jäi ka õpetaja Külliki Kask: „Mulle meeldis väga, et kuuenda klassi õpilased tõelise innuga näitlesid ja neljanda klassi omad neile kaasa elasid ja pärast ka hinnanguid andsid.“  Draamaõpetuse tunni võttis kokku Lisett Traks: „Tore oli näidelda. Tore, kui kunagi veel seda teeme." 

Greeteli Paama, 6.b klassi õpilane
Foto: Külliki Kask
 

Teated

Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt