TARTU KARLOVA KOOL
EST
esileht


 

Kaheksandikud ja kolmandikud pidasid maha huvitav ühistunni

Kolmapäeval, 8. märtsil pidasid 8.b ja 3.b klassi õpilased koos maha kirjanduse tunni, kus vanemad õpilased esitasid peaproovina noorematele lühinäidendi „Digipöörane kool”, mis on valminud Ilmar Tomuski raamatu põhjal.

Ühine tund algas kell 8.55 kooli aulas. 3.b klassi õpilased said ülesande tähelepanelikult vaadata ja anda pärast etendust näitlejatele nõu. Näitlejad ja juhendaja soovisid näha, millised etenduse kohad vaatajaid naerma ajavad ja kus siis tuleb väike paus teha. 

Kuna väiksemad olid just seda raamatut lugenud, said nad etendusest hästi aru. Ja kuna tegemist oli veel peaprooviga, anti näitlejatele andeks nii ununenud tekst kui ka muud vead.

Pärast näidendi lõppemist tõi publik kohe välja, et esinejad rääkisid liiga kiiresti, eriti alguses. Ja olid kohe nõus, et kaheksandikud teevad näidendi alguse natuke rahulikumas tempos uuesti läbi.

„Proov oli pikk ja vaevaline,” ütles 8.b klassi õpilane Jasper Tammesoo, kes kehastab näidendis kooli direktorit härra Metsavahti.

Fotol on digipöörase kooli õpilased matemaatikatunnis. Tahvli juures seletab õpetaja Saskia Kolberg, digividinatega tegelevad (vasakult) Henry Kõlamets, Aleksander Piirimees, Kätlin Kala, Andrea Orav, Nora Tuisk, Helo Laatspera, Richards Avald ja Remi Raugme.

Kaheksandikel on plaan näidend korralikult selgeks saada ning sellega kuu lõpus osa võtta Elvas toimuvast XI Mitteteatrite festivalist.

Saskia Kolberg, 8.b klassi õpilane
Foto: Külliki Kask
 

Teated

Kalender

Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt