TARTU KARLOVA KOOL
EST
esilehe_galerii

Kevadkontserti nautisid nii pealtvaatajad kui ka esinejad

Reedel, 28. aprillil Vanemuise kontserdisaalis toimunud Karlova kooli 142. aastapäevale pühendatud kevadkontsert tõi lavale innukad esinejad ning saali fantastilise publiku, kes kõikidele ettekannetele tuliselt kaasa elas.

„Kohe kui esimest korda lavale astusime, tervitas publik meid sooja aplausiga. See võttis pinge maha ning väga hea oli seda toredat kontserti juhtida,“ ütles 9.a klassi õpilane Elis Talvet, kes sel aastal juhtis kontserti koos klassivenna Andre Viiloliga.

Kontserti alustas puhkpilliorkester, kes Jaan Tilgari juhatusel esitas kõiki kuulajaid kaasa haaranud muusikapalad, mille kohta õhtut juhtinud Elis ütles: „Helide kaskaad lausa paitas kõrvu.“

Kontserdil esinesid meeleolukalt ka väga mitmed koorid: esimese klassi koor, üldklasside ja muusikaklasside mudilaskoorid, 4.b j c klassi koor, lastekoor, neidudekoor Kurekell ja Tartu Poistekoor. Kontserdi lõpetas ühendkoor. Kaunilt kõlasid nii väikeste kui suurte lauljate hääled ning kuulajad polnud aplausiga kitsid. 

Oma panuse kontserdi õnnestumisse andsid solistid, nii 1.b klassis õppiv Vaike Kütt, 3.b klassi õpilane Lee Holm, koorikooli 10. klassis õppiv Karl-Markus Kaiv ning 11. klassi õpilane Henrik Tamm. Tempoka hopaki esitas flöödil 5.a klassi Otto Nõmm. Eriti meeleolukas oli 9.a klassi solisti Triinu Halgma ning tema klassivenna, saksofonimängija Laurits Martin Muru esitatud R. Valgre, H. Karmo „On kevad tulnud taas“. 

Vanemuise lavale jõudsid ka selle aasta parimad omaloomingulised klassitantsud, mis publiku poolt samuti väga soojalt vastu võeti. „Laval käis kõik nii kiirelt, et ei jõudnud erilist lavahirmugi tunda. Tants tuli välja, nagu oli planeeritud, aga oleksin tahtnud kauem esineda,“ rääkis Saskia Kolberg, üks 8.b klassi meeleoluka kava „Tantsuga läbi maailma“ esitajatest.

Väga suure aplausi said nii väikesed kui ka suured rahvatantsijad. Mõlemad tantsud, nii 5. klasside segarahvatantsurühma esitatud „Näljamihkel“ kui ka naisrühma „Hobusemäng“ panid kogu saali tantsijatele kaasa elama.

„Lapsed pabistasid, et Näljamihkel kukub tantsu käigus maha, aga õnneks on minu rühmal väga hea komme ennast olulisteks esinemisteks kokku võtta ja kui pärast tantsu kõlas suur aplaus, teadsin, et nad andsid endast kõik. Endal oli ka Õpsadi rühmaga tore laval olla, kuigi eelnevalt olin mitu päeva haige olnud ja meie tants oli väga tempokas,“ rääkis Merike Heeringson, 5.a ja b rahvatantsurühma juhendaja ning õpetajate rahvatantsurühma Õpsadi tantsija.

Kontserdi lõpus paluti lavale kõik juhendajad ja tänuks tehtud töö eest kõlas suur aplaus ning kingiti  kaunis lillekorv. Esinejaid juhendasid Annelii Traks, Undel Kokk, Katrin Nuume, Vilve Maide, Imbi Goldman, Ragne Lind, Heidi Ots, Merike Muttik, Tiia Puhvel, Maarika Lang, Ann Roost, Elve Vahimets, Merike Heeringson, Tiiu Madisson, Jaan Tilgar ja allakirjutanu.

Külliki Kask
Foto: Raul Jaanson
 

Teated

Kalender

Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt