TARTU KARLOVA KOOL
EST
esileht


 

Elisabet II

27. novembril kogunes Eesti Rahva Muuseumi 160 õpilast 32 üldhariduskoolist üle Eesti. Juba 22. korda toimus võistujoonistamine, seekordse võistluse pealkiri oli "Puud ja inimesed". Karlova Kooli õpilane Elisabet Kolberg sai oma vanuserühmas II koha.

Kella 11-ks kohale tulnud lastel oli võimalus muuseumi giidide saatel ERMi näitustega tutvust teha, saada mõtteid, inspiratsiooni, leida ese, mida pildil kujutada. Kell 12 öeldi avasõnad ja joonistamine võis alata. Aega joonistamiseks oli 2,5 tundi. 

Kohale tulnud laste ülesandeks oli joonistada pilt, kus peal üks näitusel leiduv ese või muster. Tausta võis kujundada igaüks vastavalt oma soovile, kuid võistluse teemaga pidi see siiski kokku minema.

Karlova Koolist osales võistlusel mitmeid õpilasi: Henri Vorms 1.a klassist (juhendaja Ingrid Rumjantsev), Elisabet Kolberg 2.a klassist (juhendaja Jane Kukk), Lorette Leetsaar 5.b ja Adele Kuivjõgi 6.c klassist (juhendaja Heli Pundonen), Liis Naaber ja Marcus Sander 9.c klassist.

Žürii koosseisus Reet Mark, Emma Eensalu, Egle Mikko, Roland Suits ja Karl-Erik Hiiemaa selgitas välja võidutööd neljas vanuserühmas. „Tänavu oli žürii töö üle aastate raskeim. Väga rõõmustas noorim vanuserühm ning lootustandvat kunstnikukätt oli näha vanimas vanuserühmas,“ iseloomustas seekordset võistujoonistamist žürii esinaine, kunstiajaloolane Reet Mark. 

Seda rõõmustavam on meie kooli 2.a klassi tüdruku Elisabet Kolbergi II koht oma vanuserühmas.

Elisabeti mõtted olid sellised: "Enne võistujoonistamisele minekut õpetas mind kodus õde. Ta õpetas joonistamise nippe, kuna ta ise on kunstikoolis käinud. Mulle võistlusel väga meeldis, meeldis vokk, meeldis seda vaadelda ja joonistada, kuid natuke oli raske ka, sest käed väsisid ära. Mulle meeldis ka enne joonistamist toimunud ringkäik ERMis, sest giid rääkis huvitavalt, teda oli hea kuulata. Ei meeldinud see, et joonistamise ajal käis muuseumis ka külastajaid, kes minu joonistamist vaatasid, see segas veidi. Tore oli, et lõpus said kõik torti!"

Palju õnne võitjale!

Jane Kukk, 2.a klassijuhataja
Autori foto

Teated

Kalender

Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt