TARTU KARLOVA KOOL
EST
esileht


 

3.a klassi põnev koolipäev looduses

10. mail võttis 3.a klass osa aktiivõppeprogrammist “Metsapäev”. Sõitsime bussiga vihmasabinas Alatskivile, kus kõndisime ümber paisjärve asuval matkarajal. Meiega tuli kaasa Tartu loodusmaja õpetaja Tiina.

Metsarajal tegime palju peatusi, et uurida mõnda taime või looma. Õpetaja Tiina ei tutvustanud meile mitte ainult taimede välimust, omadusi ja kasutusvõimalusi, vaid rääkis mitmeid põnevaid lugusid juurde. Saime teada, kuidas vanasti mehed Vene kroonust tänu vereurmarohule pääsesid. Kas teie teate, miks vanasti maitses kasemehl magusamalt kui praegu? Kui ei tea, siis küsige 3.a klassi õpilastelt järele.

Lisaks vaatlemisele ammutasime uusi teadmisi ka teiste meelte abil. Jänesekapsas on meie klassi vaieldamatu lemmiksöök igal õppekäigul metsa. Julgemad pistsid seekord põske ka koldnõgese ning nurmenuku õisi, pärna- ja nurmenuku lehti.
Vaikse kuulamise käigus püüdsime lugeda, mitut erinevat lindu me laulmas kuuleme. See oli päris keeruline ülesanne, sest kontserdid kostusid lähedalt ja kaugelt. Omalt poolt tänasime linnukesi lauluga “Mu isamaa armas”.

Märkamatult oli ka vihm järele jäänud ning saime Kalevipoja sängil mõnusasti keha kinnitada.

Enne Tartusse sõitu käisime Alatskivi lossi juures. Metsapäev üllatas meid seal rähni pesakasti ja kuldnoka muna koorte leidmisega.

Oli põnev ja uusi teadmisi täis koolipäev.


Kaari Liiva, 3.a klassijuhataja
Autori foto

Teated

Kalender

Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt