TARTU KARLOVA KOOL
EST
galeriisse
Naitus
Pallid
Aula
1-sept-3
opetajad
Kassiaabits

3.a klassi õpilased käisid bussiga Järvamaal ekskursioonil

Meie klassil oli põnev õppepäev Järvamaal.

Esimesena käisime Türil Eesti Ringhäälingumuuseumis. Seal oli palju vanu originaalseid eksponaate, mis olid kõik seotud raadio ja televisiooniga. Meile tutvustati, kuidas tehaks kuuldemängu ning saime ka ise kuuldemängu salvestada. Selle loo nimi oli “Rebane kanakarjas”. Nüüdseks oleme kuuldemängu juba ka ise kuulnud ning see on vahvasti välja tulnud.

Järgmine peatus oli Wile farmis, kus kasvatatakse alpakasid. Alpakad on laamadega sarnased ning meilgi oli alguses õige nime ütlemisega raskusi, kuid lõpuks enam segamini ei ajanud. Saime teada, et alpakasid on 22 erinevat looduslikku värvitooni. Alpakade vill on seitse korda soojem kui lambavill ja sellest kootakse erinevaid riideesemeid.

Pärast seda läksid meil kõhud päris tühjaks ning me sõitsime Imavere kõrtsi lõunat sööma. Seal kostitati meid maitsva supi või prae ja pannkookidega.

Kui kõhud korralikult täis, oli aeg minna Eesti Piimandusmuuseumi. Meid võttis vastu Piima-Tiina, kes rääkis, kuidas vanasti piima müüdi ja pakendati. Lõpuks oli käes kauaoodatud hetk ja me saime ise jäätist teha. See oli väga huvitav kogemus. Pärast saime ka ise jäätist süüa. Magus jäätisemaitse suus, hakkasime tagasi Tartu poole sõitma.

Jäime ekskursiooniga väga rahule ja soovitame nende kohtade külastust teistelegi.


Grete, Liise, Alarik, Juhan, 3.a klassi õpilased
Foto: Kaari Liiva

Teated

Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt