TARTU KARLOVA KOOL
EST
esileht


 

Kurekella solistid laulsid „Eesti ballaadide” kontsertetendusel

28. jaanuaril toimus Vanemuise kontserdimajas Veljo Tormise kantaat-balleti „Eesti ballaadid” kontsertetendus, kus teiste solistide hulgas tegid kaasa ka neidudekoor Kurekell lauljad Hellemai Haamer ja Kärri Ristna.

Teose esitasid  Vanemuise teatri ooperikoor ja sümfooniaorkester dirigent Risto Joosti juhatusel.

Ballett-kantaati „Eesti ballaadid” loetakse Veljo Tormise rahvalauluainelise loomingu krooniks ning kogu eesti muusika üheks tippteoseks. Selle algmaterjaliks on Eestimaa erinevatest paikkondadest pärit regivärsilised jutustavad rahvalaulud, millele Tormis on andnud sümfoonilise arenduse. Teose läbivaks teemaks on naise saatus  erinevatel eluetappidel  – lapse- ja neiuiga, mõrsja, abielunaise ja ema roll.

Dramaatiline muusikaline jutustus nõuab seitsmes mahukas osas terve hulga soliste. Kandvamates solistiosades olid Pirjo Jonas, Karmen Puis, Simo Breede ja Rasmus Kull. Lapssolistidena astusid lavale meie Hellemai ja Kärri kõrval Karlova kooli endised õpilased õed Maarja-Liis ja Anette Nurja.

Noortele lauljatele oli see eriline, aga samas väga arendav ja õpetlik kogemus – laulda kõrvuti tunnustatud ooperisolistidega. Lisaks oma sooloosadele tuli neil selgeks õppida ka koori sopranipartii ja seda kõigest nädalaga! Olgu mainitud, et kooril on selles mahukas, peaaegu 2 tundi kestvas teoses kanda väga oluline roll.

Meie solistid laulsid hästi ning pälvisid kiidusõnu nii dirigendilt kui ka publikult.

Kuigi mitu „Eesti ballaadide” esitust jäi koroona tõttu ära, avaldas dirigent Risto Joost lootust, et peatselt võib seda suurteost kuulda mujalgi Eestis.

 

Solistide õpetaja Tiia Puhvel
Foto: Margus Nurja

Teated

Kalender

Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt