TARTU KARLOVA KOOL
EST
esilehe_galerii

Meie õpilased said taas muusikalise kogemuse võrra rikkamaks

28. veebruaril lõppes peaaegu 3 kuud väldanud Tartu Jõululinn 2020. Tartu Poistekoori jaoks oli Tartu Jõululinn 2020 varasematest erilisem, kuna esmakordselt kõlas Raekoja platsil jõulumuusika meie lauljate ning teiste Tartu linna kultuurikollektiivide esituses.

Produtsendi ja dirigendi Sander Tamme eestvedamisel andsid Jõululinna muusikalisele kujundamise oma panuse lisaks Tartu Poistekoorile ka Laulupesa, Tartu Rahvaülikooli segakoor, Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskoori vilistlaskoor, laulukoor Tarbatu, Jazzkoor HaleBopp Singers, Eesti Maaülikooli meeskoor Gaudeamus, Chorus Menticum, Tartu I Muusikakooli sümfoniettorkester, Salvador Sax Kvartett, puhkpilliorkester Popsid, Tartu Tünnipunt, folklooriklubi Maatasa, Arsise kelladeansambel, Vanemuise Sümfooniaorkester ning solistid Loviise Mäeaslu, Rosanna Säälik, Merit Tomson ja Georg Orr.

Jõulud Tartus on väga eriline aeg! Tartu jõuluaeg on juba peaaegu sama tore, nagu on jaanipäev! Põhjustel, mida me ei maini, oli sellel ja eelmisel aastal kõik natuke teistmoodi. Pühad aga ära ei jäänud ning Tartu süütas esimese advendiküünla eelkõige ETV vahendusel, mida saab ka praegu järele vaadata (siin).  Raekoja platsile tõi Kati Kivitari „Hingelinnu“ lavastuse raames tule Erak (ehk siis tegelikult Jaan Roose) ning süütas ka kõik Tartu jõulutuled.

Esmakordselt oli ka "Suudlevatel tudengitel" rohkem sagimist, kurameerimist, kihistamist, kaunist muusikat ning sõpru-külalisi. Esimesest advendipühapäevast sai avatud amüseeriva pronkspaari ümber ligi 1000 ruutmeetri suurune uisuväljak, mis lubas maailma ühte kõige romantilisemat ja lõbusamat meelelahutust – uisutamist – harrastada valguskettidest tähistaeva all, linna kõige tähtsamal väljakul.

Jõululinna jooksul sai linnarahvas väljakul poognaid teha koos endiste ja praeguste tippuisutajatega nagu  Michelle Kwanide, Anna Levandite ja Aleksandr Zaitsevitega, aga ka vaprusest värisevate esmauisutajatega. 

Salvestuse telgitagused ja Tartu Raekoja platsi liuvälja kõige esimesed uisutajad jäädvustas fotograaf Silver Gutmann. Galerii on nähtav siin.

Valguskülas sai nautida klaaspaviljonide vahele ehitatud hubast õueala, kus praksus elav tuli, ning õnnestus trehvata (hajutatult) kalleid inimesi. Valguskülas tiirlesid loomakarussellid ja kiikuda said nii suured kui natuke pisemad jõuluvanaootajad. Nii mõnessegi klaaspaviljoni sai ka sisse astuda: olgu piparkooki ja vahvlit ning kuuma teed ostma ja seejärel teetassi toetama või põhupaviljoni pikutama, filmiprogrammi vaatama, võlumetsapaviljoni teie tarvis kirja pandud tähtsaid soove studeerima või munemisele kaasa elama. Selle talve kanapere koosnes kuuest liikmest ja Valguskülas Tartu Raekoja platsil seadsid end koos nelja kanaga sisse koguni kaks bossi – kuked Madis ja Päikesekiir. Sõita sai saaniga ja sõita sai ponidega ning aeg-ajalt rõõmustas silma ja hinge mõni tuletantsuetteaste.

Aitäh Frederik Strelkov, Maris Peebo, Kaari Soosalu, Tiigi Seltsimaja, Tartu Linn ning kõik teised, keda platsil kuulda ja näha oli!


Sander Tamm, Tartu Poistekoori dirigent
Pildi autor: Silver Gutmann

Teated

Kalender

Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt