TARTU KARLOVA KOOL
EST
esileht


 

Kaheksandikud said vene keele olümpiaadil kolmanda koha

Neljapäeval, 9. märtsil toimus Tartu Tamme koolis vene keele olümpiaadi piirkonnavoor kaheksandatele klassidele, kus Karlova kooli võistkond koosseisus Sigrid Tomson ja Joonatan Ristmäe 8.a klassist ning Helo Laatspera 8.b klassist saavutas 3. koha. 

Sissejuhatuseks pidas Tamme kooli direktor huvitava kõne ja seejärel alustati ülesannete võistkondlikku lahendamist. Ülesandeid oli nii kergemaid kui ka raskemaid. 

Esimesena näidati kaks korda venekeelset videolõiku, mille põhjal tuli vastata küsimustele. Veel tuli näiteks tõlkida fraase eesti keelest vene keelde, kirjutada lauseid, mis sisaldasid etteantud lauseliikmeid, täita lünktekst, määrata loetava teksti põhjal ära õiged ja valed laused, kirjutada mitmuses olevad sõnaühendid ümber ainsussesse ja vastupidi, kirjutada nimisõnade ette õigest soost omadussõnad ja täita veel palju muid ülesandeid. 

Meie meeskond lõpetas töö viimasena, sest üritasime kaua ühte sõna meelde tuletada. Pärast olümpiaadi ei osanud küll arvata, et nii hästi läks, seega oleme tulemuse üle väga rõõmsad. 

„Grupiga võistlemine oli esmakordne ja uudne ja kohaga olen väga rahul. Ülesanded olid suhteliselt lihtsad, sest polnud erandeid, aga tuli meenutada eelnevatel aastatel õpitut,” ütles Sigrid. 

Helo Laatspera, 8.b klassi õpilane
Foto: Galina Brehhova, vene keele õpetaja, õpilaste juhendaja
 

Teated

Kalender

Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt