TARTU KARLOVA KOOL
EST
esilehe_galerii

Viienda klassi poisid olid matemaatikaolümpiaadil esikuuikus

Reedel, 10. märtsil toimus Tartu Descartes'i koolis linna 4.-6. klasside matemaatikaolümpiaad, kus meie kooli kaks viienda klassi poissi Marvin Kask (5.b) (fotol vasakul) ja Hubert Uku Prank (fotol paremal) (5.a) said kumbki 33 punkti ja saavutasid 6. koha. Selles vanuseastmes oli osalejaid kokku 69. 

Hubert Uku oli ka eelmisel aastal olümpiaadil osalenud, aga Marvinile oli see esmakordne kogemus.

5. ja 6. klasside õpilased tegid kõigepealt testiosa, kus pidi 40 minuti jooksul lahendama 10 ülesannet. Kirja tuli panna ainult õiged vastused. Teises osas oli 5 ülesannet, mille lahendamiseks oli aega 2 tundi. Seal oli oluline, et õpilane oskaks ka oma mõttekäigu koos selgituste ja põhjendustega kirja panna.

Poiste sõnul olid ülesanded päris rasked. Huberti arvates oli teine osa lihtsam, sest seal oli rohkem aega ülesannetesse süvenemiseks.

4. klasside õpilastest osalesid Triina Lillo, Jeret Kure-Pohhomov, Karel Kask, Mairold Kurg, Valter Õepa.

5. klassidest osalesid Hubert Uku Prank, Tristan Mäeots, Eliisa Allabert, Marvin Kask, Karoliina Enkvist, Mia Maria Melnitšuk.

6. klassidest osalesid veel Liisa Tafenau ja Karl-Johannes Pilt.

Kes soovib ennast proovile panna, siis siin on üks 5. klassi teise osa ülesanne: „Sõites Kallinnast Pallinna, on ühes kohas tee ääres märk, mis näitab, et sellest kohast on Kallinna 50 km võrra pikem maa kui Pallinna. Sõites 40 km edasi, näitab silt, et Pallinnasse on veel 39 km. Leia Kallinna ja Pallinna vahelise tee pikkus.“

Kerli Viidebaum, matemaatikaõpetaja

Foto: Ako Rääbis

Teated

Kalender

Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt