TARTU KARLOVA KOOL
EST
esileht


 

Helo Laatspera jõudis emakeeleolümpiaadi lõppvoorus auhinnalisele kohale

Tallinna ülikoolis esmaspäeval, 13. märtsil toimunud emakeeleolümpiaadi lõppvoorus saavutas 8.b klassi õpilane Helo Laatspera nooremas vanuserühmas, kus osales 32 õpilast, auhinnalise 5. koha.

„Ülesanded polnud väga keerulised. Esimene osa oli rohkem reeglite peale, teises osas tuli ülesannetele läheneda loominguliselt ja ise palju kirjutada. Näiteks tuli muuta tavaline lause kujundlikumaks võrdluste, kõnekäändude ja metafooride abil ning asendada ingliskeelsed väljendid eestikeelsetega. Veel tuli näiteks tõmmata maha omadussõnade valesti moodustatud kesk- ja ülivõrde vormid ning muuta vanaaegses kirjaviisis tekst praegusele eesti keelele kohaseks,“ selgitas Helo lühidalt olümpiaaditööd ja lisas, et ülikool, kus olümpiaditööd kirjutati, oli väga kena, ent seal orienteeruda oli mõneti keeruline. „Toit ja kohvikuteenindus oli väga meeldiv,“ polnud Helo toitlustuse suhtes kiitusega kitsi.

Emakeeleolümpiaadi lõppvooru oli kutsutud ka meie kooli 7.b klassi õpilane Oskar Pau, kes sel korral veel esimeste hulka ei jõudnud, aga sai tulevikule mõeldes väga palju vajalikke kogemusi. Fotol seisavad Helo ja Oskar registreerimislaua juures, Helo taga seisab Oskarit juhendanud õpetaja Katrin Raidma.

Järgmise aasta emakeeleolümpiaadi korraldab Tartu ülikool, teemaks on „Eesti riigikeel 100“.

Külliki Kask, Helo juhendaja
Autori foto
 

Teated

Kalender

Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt