TARTU KARLOVA KOOL
EST
esileht


 

Kolmas a klass käis Kassinurme muinasparki ja loodusrada avastamas

Meie 3.a klassil on olnud kooli algusest peale toredaks traditsiooniks klassi laste, vanemate ja õpetaja koolivälised kokkusaamised. Igal sügisel ja kevadel on tavaks saanud midagi põnevat ette võtta.

Sel laupäeval, 27. mail viis ühine retk meid Kassinurme mägedesse, kuhu on rajatud muinasaja teemapark. Ümbruses on palju huvitavat loodust. Avanevad kaunid vaated. Kassinurme mägede keskne atraktsioon on muistne linnamägi ning sellele rajatud linnuse rekonstruktsioon. Ümbruses on puukujud, mis kujutavad muistseid sõdalasi ning erinevaid loomi. Püstitatud on rohtkatusega varjualused. Silma torkavad ehtsad püstkojad.

Palju on ka ürgset loodust. Läheduses on söll elik sulglohk, tuntud ka kui Kalevipoja silmapesu koht. Võimsad raudrahnud, sealhulgas ka Lingukivi, mille Kalevipoeg olevat 7 km kauguselt siia lennutanud.

Lapsed „vallutasid“ esimesena muidugi linnuse. Järgnes matk kaunite vaadete otsingul. Külastasime Hiiesalu. Meiega oli kaasas lapsevanemast kultuurgeograaf Taavi Pae, kes jagas värskeimat infot muistsete linnuste kaardistamise hetkeseisust ning andis väärtuslikku teavet ajaloo pärandist.

Matk lõppes pikniku ja viktoriiniga. Mälumäng selgitas välja kõige tähelepanelikumad matkasellid, kellel oli rohkelt silma looduse ja kultuuriväärtuste seiramisel. Loodetavasti jäi ka see matk nii paremini meelde.

Tänasime ilusat ilma, vahvaid kaaslasi, meie kodumaa suurepärast loodust ning esivanemaid, kes on meile nii suurepärase pärandi jätnud. Muljeid jätkus terveks koduteeks.

Juba ootame sügist, mis meid uutele radadele juhataks. Ikka koos oma klassi perega. Oleme kõik omavahel head sõbrad ning kokkusaamised on alati oodatud. 

Ühiste käikude algatajaks on ikka olnud meie klassi tubli lapsevanem Aune Valk. Jõudumööda on panustanud teisedki vanemad ning klassiõpetaja Killu Teras on hingega asja juures ning hoiab silma peal, et ettevõtmised sujuks ja hoog ei raugeks.

Aivar Roosalu, lapsevanem
Foto  Katrin Alberti erakogust
 

Teated

Kalender

Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt