TARTU KARLOVA KOOL
EST
esileht


 

Tantsulaagris tehti nädalavahetusel väga usinasti trenni

Reedel, 10. novembril kell kuus õhtul kogunesid 2. klasside rahvatantsulapsed aulasse, et nädalavahetusel usinasti trenni teha. 

Kuna Karlova lasterühm osaleb Tartumaa tantsupeol „Vaba sada“, tuleb jaanuarikuiseks ülevaatuseks selgeks saada tantsud „Kõpuskäik“, „Mu koduke“ ja „Unele kiigutades.” Viimast tantsivad tüdrukud koos meie kooli õpetajate naisrühmaga Õpsadi. 

Kuna nii mõnelegi oli see üldse esimene laager, oli elevust palju. Ja ega me ainult rahvatantsusammudega ei tegelenud. Vahelduseks said lapsed ka rahvastepalli mängida ning multikaid vaadata. 

Põnevust pakkus ka liikumine vaikses ja hämaras koolimajas ning ööbimine matisaalis. Kuna seljataga oli väsitav koolinädal, tuli uni ruttu. 

Nii mõnigi laagriline arvas, et õpetaja väljapakutud hommikune äratus kell 8.00 on liiga varajane. Kuid võta näpust: kui laupäeva hommikul kell 7 läksin üles käsitöö- ja kodundusklassi  hommikusööki valmistama, olid peagi kõik tantsulapsed ka kohal. Kuni praadisin pannkooke, said lapsed hommikumultikaid vaadata. Nagu kodus!  Pärast ühist laupäevahommikust pannkoogisöömist läks tantsude harjutamine uue hooga edasi. 

Laste arvates oli laager väga vahva. Aleksander Kaup (2.b) ütles, et kõige toredam oli see, et üheskoos sai tantsida ja ööbida. „Lahe, et sai koolimaja mööda pimedas ringi liikuda,“ lausus Kristiina Berggrünfeld (2.b) ja tema klassivend Egert Janter lisas, et pannkoogid olid ka maitsvad. Ja enne kojuminekut uurisid kõik tantsulapsed, millal toimub järgmine laager.

Nädalavahetusel koolimajas toimunud rahvatantsulaager oli järjekorras juba kolmas ning ei jää kindlasti viimaseks.

Merike Heeringson, Karlova kooli 2. klassi laste rahvatantsurühma õpetaja
Autori foto
 

Teated

Kalender

Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt