TARTU KARLOVA KOOL
EST
esileht


 

Kadunud jõulusoku programm pani laste silmad särama

Kolmapäeval, 13. detsembril käis 4.c klass Eesti Põllumajandusmuuseumis, et võtta osa jõuluprogrammist „Kuhu kadus jõulusokk?“ ning tutvuda nii vanade kui ka tänapäeva jõulukommetega.

Kõigepealt maskeerusime jõulusantideks ja rändasime ajas 200 aastat tagasi. Igal ajastul olid oma laulud, tantsud ja mängud. Näiteks pidid lapsed, et näidata oma osavust, looga alt läbi pugema ilma maad puudutamata.

Veel meisterdasid lapsed varjuteatri nukke ja mõtlesid välja teatrietenduse. Kõigile meeldisid mõlemad tegevused väga.

Seejärel külastasime lauta, kus olid jänesed, vutid, hobused ja väike poni. Tore oli vaadata, kuidas poni kappas vuttide toiduga maiustama.

Kõige lõpuks suundusime tänapäeva, kus päkapikk õpetas meile trüflite tegemist. Lõpuks jõudis kohale ka jõulusokk ning programm lõppes sepikojas õnnetina valamisega.

„Kadunud jõulusoku programm rääkis sellest, kuidas me jõulusoku leidsime. Me rändasime läbi aja ja saime teada vanaaja rahva kombeid, kuidas nemad jõule pidasid, ja saime tuttavaks ka päkapikuga, kes õpetas meile trüflite tegemist. Esinesime ka jõulusokule ja saime piparkooke ja helkureid,“ rääkis jõuluprogrammist Robin Tõnson.

Riina Koobak, 4.c klassijuhataja
Autori foto
 

Teated

Kalender

Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt