TARTU KARLOVA KOOL
EST
esileht


 

Jõululaadal jagus piisavalt tegevust nii müüjatele kui ka ostjatele

Reedel, 15. detsembri õhtupoolikul toimus Karlova koolis juba traditsiooniks muutunud jõululaat, kus esimesel korrusel müüdi isevalmistatud tooteid ning teisel korrusel tegutses heategevuslik kohvik.

Rahvas hakkas koolimajja kogunema juba pool tundi enne ametlikku algust ning inimesi tuli järjest juurde. Kui päeval paistavad vana osa koridorid vägagi laiad olevat, siis laada ajal tundus, et koridorid on vahepeal kitsamaks muutunud ning müügilettideni jõudmiseks tuli varuda aega ja kannatlikku meelt, sest rahvasumm ei kahanenud kogu laada ajal ühekski hetkeks. 

„Laadal oli kõik väga vahva ja mu kaup pakkus rahvale huvi,“ ütles laadal märke ning indulgentse müünud Saskia Kolberg ja lisas, kuna tema kauba tahtjaid oli väga palju, ei saanud ta laadal üldse mahti kohvikusse isegi korraks sisse piiluda. 

Teise korruse kohvikust sai ääretult suurest sortimendist valida suupoolist nii koju või külla kaasa viimiseks kui ka kohapeal tarbimiseks. Eriti tore oli see, et kohvikus sai kuulata elavat muusikat. 

„Huvitav kogemus oli pilli mängida teistsuguses õhkkonnas kui tavaliselt,“ sõnas advendiajale sobivat muusikat mänginud Helo Laatspera. 

„Jõululaat oli minu arvates väga hästi organiseeritud, meeldiv oli see, et laat ja kohvik olid eraldi korrustel. Tore oli jälgida ka vilistlasi, kes laadale uudistama tulid,“ lisas Helo. 

„Minu kui õpilasesinduse liikme jaoks algas laadaks valmistumine varakult. Kohe pärast kooli hakkasin valmistama kohviku plakatit ja hinnasilte. Tegutsemist raskendas ja kohati ka aeglustas kerge haigus, millest ma polnud jõudnud veel paraneda, kuid koos huvijuhi, tema klassi õpilaste ja teiste õpilasesinduse liikmetega sujus lõpuks kõik ikka hästi ning plakat ja sildid said valmis. 

Pärast paberitööd tassisime muusikakohviku jaoks laudu-toole ning jäime kaupu ootama. Kui pirukad, piparkoogid, kommid, muffinid, vahvlid, koogid, salatid, tordid ja veel väga palju muudki söödavat kohale jõudis, panime pakutava vastavalt hinnaklassi järgi laudadele:  50 senti, üks, kaks ja kolm eurot tükk.

Külastajaid oli väga palju ning laada lõpu poole tabas meid, müüjaid, lausa väike paanika, sest vahetusrahaks ei olnud enam anda ühtegi ühe-eurost, kuid ka see mure sai pikapeale lahendatud, kui järgnevad kliendid kauba eest peenrahas maksid. Kuuldavasti leidsid kõik kohviku külastajad endale ikka midagi meelepärast, sest kiidusõnu lausuti palju. 

Üleüldiselt oli laat minu jaoks väga põnev ja eelmiste aastate omast erinev. Just seetõttu on mul hea meel, et olenemata kehvast tervisest, sain laadal osaleda ja oma viimasel aastal siin koolis rahvaga rohkem suhelda ning kuidagi kasuks olla. Järgmisel aastal viskan kindlasti ka laadale pilgu peale, et näha, kuidas vanadel koolikaaslastel korraldamine läheb,“ rääkis õpilasesinduse liige Nora Tuisk. 

„Laat kulges edukalt. Lapsed olid tublid ja ettevõtlikud ning külastajad said tunda rõõmu leidlike müügiartiklite üle. Menukas oli ka kohvik, kus sai meeldiva muusika saatel tõelisi maitseelamusi nautida. Jäin jõululaadaga väga rahule,“ ütles huvijuht Angela Sööt, jõululaada peakorraldaja.

Külliki Kask
Autori foto
 

Teated

Kalender

Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt