TARTU KARLOVA KOOL
EST
esileht


 

Lapsed uudistasid Rakveres jõulupuud ja käisid teatris

Teisipäeval, 12. detsembril käisid  2. a ja 2. b klassi lapsed Rakvere teatris vaatamas etendust „Timbu-Limbu”, mis põhineb Kalju Kanguri lasteraamatul „Timbu-Limbu õukond ja lumemöldrid” ning räägib sellest, kuidas kuri nõid toimetab lumeveskis, et ellu viia oma kurje plaane, samal ajal püüab  Timbu-Limbu oma ustavate kaaslastega talve päästa.

Laste seas tekitas suurt elevust, kui lumeveskist hakkas lume asemel alla sadama seebimulle. Õnneks lõppes lugu õnnelikult.

Pärast etendust kohtusid  lapsed jõuluvanaga, kes andis  salmi lugemise eest kingituse.  Seejärel oli võimalus lustida teatri jõulumaal „Mänguasjade loss”. Väikesed ja suured teatrihuvilised said sõpradega pilti teha, hullata heintes ning pehmete mänguasjade keskel, meisterdada, lasta endale näomaalinguid teha. 

2. b klassi tüdrukute Brenda, Beriti ja Helena arvates oli kõige toredam nukkude meisterdamine, Annile aga meeldis jõulukaunistustes teatrimaja.

Kuigi vahepeal oli ilm väga sajuseks läinud, otsustasime enne kojusõitu ka Rakvere  jõulupuu üle vaadata. Rakveres on alates 2014. aastast püstitatud linna keskväljakule erilisi kuuseinstallatsioone, mida minnakse imetlema lähedalt ja kaugelt. 

Varem on traditsioonilise kuuse asemel olnud küll puidujäätmetest, vanadest akendest  tehtud või  liikuv, Eiffeli torni meenutav jõulupuu . Tänavune  „kuusk” on selline, kuhu saab mööda treppe üles ronida, turnida värvimuutvate akendega rõdudel ja piiluda välja paljudest akendest. Igatahes oli lastel imestamist ning rõõmu palju!

Nagu eelnevatel aastatelgi, on ka 2017. aastal Rakvere „kuusk” valitud 21 maailma vaatamisväärsema jõulupuu hulka.

Merike Heeringson, 2.b klassijuhataja 
Foto: Kai Koovit, 2. b lapsevanem
 

Teated

Kalender

Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt