TARTU KARLOVA KOOL
EST
esileht


 

Neljas a klass käis Mõniste talurahvamuuseumi jõulumaal

Kolmapäev, 20. detsember oli 4.a klassile eriline, sest koos sõideti Võrumaale Kuutsi külla Mõniste talurahvamuuseumi jõulumaale. 

Bussisõit läks kiiresti ja bussiaknast välja vaadates oli rõõmustav näha, et mida rohkem Võrumaa poole, seda lumisemaks maapind muutus. 

Jõulumaal tervitas meid soojalt professorpäkapikk, kes oli meie jõulumaaseiklusel teejuhiks. Olime saabunud päkapikkude ülikooli. Põnevat õppimist jätkus mitmeks tunniks nii tubaselt kui ka õues. 

Kogusime teadmisi päkapikkude tööst ning saime oskusi meistrimehe tundides kingikarpe meisterdades ja piparkooke kaunistades. Sportlik osavuski pandi proovile, kui harjutasime õues kingituste korstnasse viskamist. 

Kuulamisoskust saime arendada madala laega talutares lumeeide jututoas jõulujuttu kuulates. Vahepeal sai keha kinnitada lõkke ääres lumelõunaga. 

Seiklus lõppes jõuluvana kambris, kus professorpäkapikk koos jõuluvanaga laste kogutud teadmisi kontrollis. Kiidusõnu jagus neil lastele palju ning vastamishimuliste laste kätemerd nähes oli professorpäkapikk väga rahul. Nii võisimegi päkapikkude ülikooli päkapikudiplomid kätte saada. 

Kodu poole asusime jõulutundega ning muljeid, mida bussis jagada, oli kogunenud kuhjaga. 

Killu Teras, 4.a klassijuhataja 
Autori foto
 

Teated

Kalender

Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt