TARTU KARLOVA KOOL
EST
esileht


 

Muinasjutuvestja lood köitsid nii lapsi kui ka õpetajaid

Neljapäeval, 18. jaanuaril käis  Karlova kooli 2. klasside õpilastel külas muinasjutuvestja Piret Päär, Viljandimaal asuva Jutumaja perenaine.

Kohtumine toimus raamatukogu vastremonditud osas. Lapsed istusid vaibal, hommikuselt hämarasse ruumi tõid hubasust mõned laternad ja elektriküünlad.

Kohtumise alguses ütles Piret Päär, et ta ise vaatab, missugused lood sellel hommikul tema juurde tulevad. Seekord saime kuulda kolme muinasjuttu.  Üks neist rääkis vaesest kingsepast, tema kolmest pojast ja kerjuse antud õunaseemnest, millest kasvas uhke õunapuu. Lahkus ja südamlikkus aitasid kingsepaperel vaesusest võitu saada. 

Iiri muinasjutt kuulsast ehitusmeistrist ja tema väikesest pojast näitas aga, et lugude jutustamine aitab vajadusel isegi mägesid ületada. „Kõik oleneb sellest, kuidas ja miks me midagi teeme,” lausus Piret Päär. 

Muinasjutuvestja ütles, et mida rohkem on häid kuulajaid, seda parem on lugusid rääkida. 2. klasside õpilased oskasid kuulata väga vaikselt. Eks siin aitas kaasa ka jutustaja hääletoon, miimika ja žestid. Iga jutu lõpus helistas muinasjutuvestja kellukest. See pidi märku andma, millal on lool aeg lõppeda.

Laste küsimusele, mitu muinasjuttu ta teab, vastas Piret Päär, et ta pole kokku lugenud. Aga tema eeskuju ja õpetaja oskas jutustada lausa viit tuhandet lugu.

Et muinasjutud on olulised nii suurtele kui väikestele, näitas see, et lastega kaasa tulnud õpetajad kuulasid sama suure huviga kui õpilased. 

Rohkem kui 25 aastat tagasi alustaski Piret Päär lugude vestmist täiskasvanute koolitustel. Hiljem lisandusid jutud lastele. Jutuvestja sõnul on need lood, mis ta täiskasvanutele jutustab, ka laste poolt hästi vastu võetud

Merike Heeringson, 2.b klassijuhataja
Foto: Tiia Pedaksaar
 

Teated

Kalender

Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt