TARTU KARLOVA KOOL
EST
esileht


 

Neljas b klass käis multifilme tegemas

Teisipäeval, 16. jaanuaril oli 4.b klassil suurpärane võimalus osaleda Teatri Kodus „Multikatunni“ õpitoas. 

Tund algas väikese ekskursiooniga Mänguasjamuuseumisse, kus vaadati üheskoos Eesti nukufilmide „Meemeistrite linn“, „Kunksmoor“, „Naerupall“, „Välek Vibulane“, „Operaator Kõps“, „Kapsapea“ ja paljude teiste nukke. Saime teada, kuidas tehakse multikate jaoks nukke, kuidas nad liikuma hakkavad, kuidas tausta luuakse, kuidas film üles võetakse jne. 

Kui nukud vaadatud ja info kuulatud, kogunesime õpituppa. Seal jagati meile juhtnööre stsenaariumi tegemiseks, anti näpunäiteid plastiliinist tegelaste voolimiseks, tausta kujutamiseks jne. Stsenaarium pidi olema nii kirjanduslik kui ka pildistsenaarium. Tuli jälgida, et sündmuste järjekord oleks loogiline ja idee teostatav.

Pärast õpetusi moodustati rühmad ja töö multika loomise kallal võis alata. Kõige keerulisemaks osutus eeltöö ehk otsustamine, millest üldse filmi teha. Aega arutamiseks oli ainult 5 minutit ja juba tuligi ideed paberile kribada ning hakata tegelaskujusid voolima. 

Kui eeltööd tehtud, tuli oma idee ka kaamera ja arvuti abil kaader kaadri haaval ise üles filmida. Kõik see nõudis rahulikkust, kannatlikkust ja meeskonnatööd. Vaev tasus end ära, sest multikad tulid ägedad. 

Ingrid Rumjantsev, 4.b klassijuhataja
Autori foto
 

Teated

Kalender

Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt