TARTU KARLOVA KOOL
EST
esileht


 

Avatud ruum pakub kooliperele mitmesuguseid võimalusi

Selle aasta algusest alates on keldrikorrusel asuv ruum 118 tavapärasest erinev, ühendades raamatukogu, avatud õpperuumi ja huvijuhi tööruumi. 

Ruumis toimunud muudatus sai alguse õhinapõhiselt, kui huvijuht Angela Sööt, sotsiaalpedagoog Sigrid Siimann ja psühholoog Madli Nuut nägid koolitusel osaledes vajadust luua 5.-9. klassi õpilastele huviring, mis erineks teistest oma formaadi ja ülesehituse poolest, olles samaaegselt innovaatiline ja kaasav.

Mitteformaalset õpet pakkuv huviring sai nimeks Cooling, selle sisuliseks eesmärgiks aga hariduslike erivajadustega õpilaste teadmiste, oskuste ja hoiakute suurendamine ning nende noorte kujundamine aktiivseteks ja vastutustundlikeks kodanikeks.

Koolitusel tekkinud mõte viis selleni, et sotsiaalpedagoog ja huvijuht kirjutasid valmis vastava projekti, esitasid selle huvihariduse projektikonkursile ning Tartu linnavalitsus eraldas projekti elluviimiseks 7731 eurot. 

Muudatused saidki alata. Ruum valmis erinevate osapoolte koostöös ning pakub mitmeid võimalusi kogu kooliperele. 

„Avatud ruum annab suurepärase võimaluse mitteformaalseks õppeks, mis  on Coolingu ellukutsumise põhjus, aga on kenasti sobitatav ka formaalse õppekavaga,“ rääkis  Sigrid Siimann, üks projekti autoritest.

Vaiksed vahetunnid, kus õpilased saavad end patjadel mõnusalt tunda, on õpilaste poolt hästi vastu võetud ning ruum on ärganud uuele elule. 

„Siin on hubane. Saab õppida, teha koduseid ülesandeid, lugeda,“ ütles Laura Puistaja 7.a klassist. 

„Siin on hubane ja mõnus aura ja värvid on väga mõnusad. Kott-toolid on väga hea mõte!“ kiitis ruumi 8.a klassi õpilane Liise Soome. 

 „See on mõnus, tore, rahulik ruum ja poisid ei saa järel käia. Siin saab rahulikult olla. Hea sõbrannadega olla ja mugav, et raamatuid lugeda,“ laususid Helen Allabert ja Kristiana Säkk 5.b klassist.
 
Ruum meeldib väga ka kõige pisematele koolilastele. „Siin on väga mugav. Saab raamatuid vaadata ja lihtsalt võtta. Saab puhata ja vaikselt olla,“ rääkisid Ruth Reinsoo, Elisabeth Koldberg ja Birgit Tõnnisson 1.a klassist. 

Angela Sööt, huvijuht
Autori foto
 

Teated

Kalender

Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt