TARTU KARLOVA KOOL
EST
esilehe_galerii

Karlova kooli esindus istutas Pärimuste parki oma tamme

Euroopa päeval, 9. mail käisid Hubert Uku Prank ja Herbert Hugo Prank 6.a klassist ning Kristofer Saarm 7.b klassist koos  huvijuhi Angela Söödi ja õppekorraldusjuhi Annika Põlgastiga ERMi Pärimuste pargis EV 100 raames meie kooli tamme istutamas. 

Lisaks meie kooli esindusele olid kohale tulnud veel paljud erinevad lasteaiad ja koolid, kokku istutati Euroopa päeval ERMi Pärimuste parki juurde 25 tamme. Varem on sinna istutatud juba presidendi tamm ja Tartu maakonna linnade ja valdade tammed. 

Üritus algas kell 10.00. Kõigepealt pidasid tervituskõne ERMi direktor Alar Karis ning Tartu abilinnapea Madis Lepajõe. Kell 10.10 algas puude istutamine. 

„Puudele olid juba valmis kaevatud augud, kuhu tammed olid valmis pandud. Meie töö oli oma tammele muld peale panna, vaadata, et puu sirgelt püsti jääks, ning siis tamme korralikult kasta,“ ütles Hubert Uku.

Pärast istutamist said kõik osalejad oma puule jätta soove nii Eesti vabariigile kui ka oma kooli puule, et see hästi sirguks. Kõik head soovid arhiveeritakse ERMi kogudes. 

Kui töö oli tehtud, oli aeg puhata. Kohapeal pakuti kõigile kringlit, jooki ja päeva paremaks meeldejätmiseks väikeseid meeneid. 

„Oli meeleolukas ja kena kevadpäev, kus me saime jätta EV 100 Pärimuste parki oma jälje. Oli hea meel panustada koos oma kooli noortega millessegi pikaealisesse ja tulevikku suunatusse,“ lausus huvijuht Angela Sööt.

Hubert Uku Prank, 6.a klassi õpilane
Foto: erakogu
 

Teated

Kalender

Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt