TARTU KARLOVA KOOL
EST
esilehe_galerii

Sõnamängu Scrabble simultaan oli väga lahe võistlus

Teisipäeval, 8. mail korraldasid 7.b klassi poisid Karl Liiv ja Kristofer Saarm kooli aulas sõnamängu Scrabble populariseeriva ürituse, kus simultaani andsid sel aastal koolinoorte meistrivõistlustel parimate hulka jõudnud sõnamängurid.

Võistlemist alustasid 3.-4. klassi õpilased. Laudade taha istus 14 õpilast, simultaani aga hakkasid andma Franz Steven Saarm 5.c klassist ja Tristan Mäeots 6.a klassist (fotol esiplaanil). Kumbki poistest mängis 7 vastase vastu korraga.

„Võistlus oli väga lahe. Mulle meeldis olla simultaani andja ja mängida mitme vastasega korraga. See oli hoopis teistsugune kogemus tavalise võistusega võrreldes,“ ütles Franz Steven Saarm, kes 3.-4. klassi seitsme õpilase vastu mängides võitis kõiki oma vastaseid.

Teisena astusid võistlustulle 7.-8. klasside mängijad, simultaani andsid Mihkel Paloots ning Saskia Kolberg (mõlemad 9.b klassist).

„Väga tore kogemus oli. Ajataju kadus täiesti laudade vahel joostes ning iga järgmise laua juures mängulaua uue pildi ja tähtedega arvestamine pani aju korralikult tööle. Kahjuks ei vedanud kohe üldse tähtedega ning leidus minust osavamaid mängijaid, nii et pidin leppima mõne kaotusega,“ lausus Saskia Kolberg, kes väga entusiastlikult ning rõõmsatujuliselt asendas oma haigestunud klassiõde, Eesti meistriks tulnud Helo Laatspera.

Kolmandas grupis võistlesid 5.-6. klassi õpilased, kellele andsid simultaani Kirke Ennok ja Liisa T (mõlemad 7.b klassist). Tüdrukutel tuli kõvasti pingutada, sest 7 vastasega korraga mängida polnud sugugi kerge.

„Mulle väga meeldis simultaani anda,“ ütles Kirke Ennok, kes hetkegi kõhklemata oli nõus asendama ootamatult haigestunud klassiõde, Eesti meistrit Mari Kiiverit.

Iga klassi kolm kõige rohkem punkte kogunud mängijat said Karl Liivi kujundatud kauni diplomi ja auhinna: esimese koha omanik sai mängu Bounce Off, II koha omanikku premeeriti UNO mängukaartidega ja kolmandale kohale tulnu sai šokolaadi. Nii mängud kui ka UNO mängukaardid saatis kooli võistluse sponsor OÜ Rimonne, Scrabble’i maaletooja.

3. klasside õpilastest võitis Hanna Jõgi 3.c klassist, teise koha sai Hendrik Soome 3.b klassist ja kolmanda koha Brittany Otti 3.a klassist.

4. klasside õpilastest oli parim Jaris Soome 4.c klassist, II koha sai Sander Marjak 4.d klassist ning III kohta jäid võrdse punktiarvuga jagama Marjaana Erimäe 4.c klassist ja Marie Irene Kanarik 4.a klassist.

„Alguses oli võistlus väga pingeline ja ma arvasin, et ma ei võida, võit tuli ootamatult. Mulle meeldis see võistlus väga, oli tore sõnu mõelda,“ sõnas  4. klasside parim sõnaseadja Jaris Soome.

5. klasside esikolmik: I koht Karel Kask, II koht Johanna Jõgi (mõlemad 5.c klassist) ja III koht Jeret Kure-Pohhomov 5.a klassist.

6. klasside õpilastest olid kõige edukamad sõnamängurid seekord poisid. Esikoha sai Robin Noormets 6.b klassist, talle järgnesid Hubert Uku Prank 6.a klassist ja Henri Vislapuu 6.b klassist.

7. klasside arvestuses võitis Mirell Helemäe, teise koha sai Kirke Ennok (mõlemad 7.b klassist) ja kolmanda koha saavutas Rasmus Allik 7.a klassist.

8. klassid parimad: I koht Ervin Otto Prank, II koht Hele-Mai Viltrop (mõlemad 8.a klassist), III koht Mart-Eerik Rand 8.c klassist.

Neile, kes esikolmikusse ei jõudnud, andsid korraldaja tänukirja ja šokolaadimedali, tänukirja ning suurema šokolaadi said simultaani andjad. Heade sõnade ning kommikarbiga „Tuhat tänu“  pidasid korraldajad meeles ka allakirjutanut, praktilise töö juhendajat.