TARTU KARLOVA KOOL
EST
esileht


 

Kaks eriilmelist tundi 1.c klassis

Isadepäeva eel said 1.c klassi laste isad kutse tulla tundi andma. Selle kutse võttis vastu kaks isa. 6. novembril andis tunni Laura isa Ülo Valk ja 13. novembril Matilda isa Rivo Mehilane koos Matilda ema Triinu Pungitsaga.

Tunnid olid eriilmelised ja väga põnevad. Esimese tunni teema oli „Maskid ja sanditamine“. Teema tabas otse naelapead, sest seljataga oli halloween ja tulekul mardipäev. Lapsed said esimesest hetkest tunnis kaasa haaratud. Koos uuriti pilte maskidest. Edasi räägiti kahest pühast, leiti pühadevahelisi kokkupuutepunkte, mõeldi selle üle, mis on oma ja mis võõras. Kõlama jäi, et pole juhuslik, et mõlemad pühad on just hingedeajal. Tunnis oli kõigil küllaga mõttetööd. Lapsed kasutasid julgelt ära võimaluse oma kogemusi jagada ja ka küsimusi esitada.

Teises tunnis tegid lapsed tutvust šabloonikunstiga ja said ka ise oma kätega midagi luua. Oli tore, kuidas lapsed tunni alguses ühe laua ümber kogunesid ja suure tähelepanelikkusega kuulasid. Kui selgitused kuulatud, said nad hakata juba ise oma tööd kavandama. Šabloonivalik oli mitmekesine: putukatest animakangelasteni. Ideedest lastel puudust ei tulnud ja kunstitegemise hoog ei tahtnud vahetunniski raugeda. Laste tööd tulid välja väga vahvad.

Neis kahes tunnis said lapsed juurde uusi teadmisi ja oskusi. Samuti saime osa 1.c klassi vanemate annetest ja vahetust suhtlemisest klassiga.

 
Killu Teras, 1.c klassijuhataja
Autori foto
 

Teated

Kalender

Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt