TARTU KARLOVA KOOL
EST
esilehe_galerii

Tartu Poistekoor ja NOEP Eesti Muusikaauhinnad 2021 galal

Tänavuse Eesti Muusikaauhinnad 2021 gala tarbeks lauldi üheskoos aasta meesartistiks nomineeritud Andres Kõpperi ehk NOEP’iga teos “Young Boy”. Viimane oli nomineeritud Eesti Muusikaauhindadele aasta parima laulu ning aasta muusikavideo kategoorias.

NOEPi ja Tartu Poistekoori esmane koostöö leidis aset 30. novembril 2019 Tartu Kammivabrikus, kus kontserdil “nublu x NOEP” jagati lavalaudu selliste tuntud artistidega nagu Kerli Kivilaan, Reket, 5miinust, Gameboy Tetris, Pluuto, Raul Ojamaa, Puuluup, DJ Tiks, Nix n Jonny, Beebilõust ja paljud teised.

Tänavused Eesti Muusikaauhinnad 2021 nominendid selgitas välja üle 150-liikmeline žürii, mis koosnes erinevatest muusikavaldkonna inimestest, kelle seas on nii artiste, fonogrammitootjaid, kontsertide korraldajaid, muusikaajakirjanikke kui ka diskoreid. Auhindu jagati kokku 19 kategoorias.

“Üldiselt võib öelda, et vaatamata kõigele on muusika-aasta olnud uskumatult tegus. See näitab elujõulisust ning eelkõige paindlikkust ja leidlikkust meie muusikamaastikul. Žüriiliikme töö on alati väljakutse, sest aastast aastasse võivad eri kategooriate rõhuasetused järsult muutuda. Kord on räpp tõusutrendis, siis folk, siis popmuusika. Tunnen tohutut rõõmu selle üle, et varemgi kaalumisel olnud autorilaulu kategooria on lõpuks ometi realiseerunud ja nagu on näha ka sõelale jäänud kandidaatidest, toob see esile looja keskset, naturaalse ja ajatu kõlaga stiili, mis on siinmail nii oluline ja meile omane,” kommenteerib žüriiliige Maian Kärmas.

Enim auhindu pälvis seekord Nublu, kellel on kuus Tauno Kangro valmistatud flööti mängiva muusa taiest, nende seas auhinnad nagu aasta debüütalbum, aasta hip-hop/rap/R’n’B artist, aasta meesartist, aasta muusikavideo, aasta artist ja aasta album. Aasta muusikavideo võit tuli seoses looga “Universum”, mis valmis koostöös Mikael Gabrieli ja režisöör Marta Vaarikuga. Aasta albumiks valiti “Café Kosmos”.

Kahe auhinnaga said pärjatud nii Trad.Attack! kui ka Anett. Aasta parim laul on Trad.Attack! "Armasta mind" (feat. Vaiko Eplik), samuti võitis bänd aasta etno/folk albumi kategoorias. Anett pärjati aasta naisartisti ja aasta popartisti tiitliga.

Traditsiooniliselt anti välja ka auhind panuse eest Eesti muusikasse, mille pälvis ansambel Ruja.

Kahe auhinnaga said pärjatud nii Trad.Attack! kui ka Anett. Aasta parim laul on Trad.Attack! "Armasta mind" (feat. Vaiko Eplik), samuti võitis bänd aasta etno/folk albumi kategoorias. Anett pärjati aasta naisartisti ja aasta popartisti tiitliga.

“Ma väga loodan, et kuigi auhinnatseremoonia toimub tavapärasest pisut erinevate tingimustes, tunnetavad muusikud, et see kummardus, mille Eesti Muusikaauhindade gala nende jõupingutustele teeb, on sama sügav kui kõigil eelnevatel aastatel,” lisab
Kärmas.

Ühistööna valminud video on järelvaadatav siit.
Vaata lähemalt laureaatide nimekirja Postimehest.

Eesti Muusikaauhinnad 2021 otseülekanne 28.01.2021 kell 20.00 on järelvaadatav Kanal2 veebiTVs.

Aitäh, Andres Kõpper, Raul Ojamaa, Jüri Kartul, Anton Must – LiveLife, Anneli Savitski - Widescreen Studios.


Sander Tamm
Tartu Poistekoori dirigent

Teated

Kalender

Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt