TARTU KARLOVA KOOL
EST
esileht


 

Motokrossi saab sõita ka talvel 

6. veebruaril toimus mootorratturite jäärajasõidu Eesti meistrivõistluste avaetapp Võrtsjärvel Väike-Rakkes. Nooremate motomeeste seas saavutas teise koha Tartu Karlova Kooli 1.b klassi poiss Erki Raudnagel (AMB Racing).

Erki  hakkas 1,5 aastat tagasi tegelema motokrossiga. Esialgu mõtlesime, et see on talle hobi, aga talle hakkas motokross nii väga meeldima, et nädal pärast esimest korda krossirajal käimist, tahtis ta ka võistlema minna. Ja nii see siis läks, et hakkasimegi motokrossiga rohkem tegelema.

2020. aasta hooaeg möödus kolm korda nädalas treeninguid tehes ning nädalas korra võistlemas käies, vahel harva oli nädalas ka kaks korda võistlusi. 2020. hooajal võistles ta MX50 klassis, kus konkurents oli väga tihe. Enamik tema klassis sõitjaid sõitis kolmandat hooaega järjest. Temal oli alles esimene täishooaeg. Õnneks see ei heidutanud teda ning tema motivatsioon võistelda ja olla igal võistlusel järjest parem oli endiselt olemas. 2020. aasta hooajal sõitsime kaasa kõik Eesti meistrivõistluste (EMV) etapid. Kolme etapi kokkuvõttes saavutas Erki 11. koha 37 sõitja seas. Eesti meistrivõistluste etapid olid pigem hooaja alguses, kus Erki veel kogus kindlust ning võib-olla seetõttu ei sujunud kõik nii, nagu oleks tahtnud. Seevastu Läti noorte meistrivõistluste etappidel sai Erki kõik klappima ning need läksid tal väga hästi. Lätis oli kokku viis etappi ning Erki saavutas oma klassis viie etapi kokkuvõttes 4. koha 30 sõitja seas. Lisaks sõitis Erki kaasa ka Stora Enso Cup sarja, Äksi Cup sarja ja quadide ja külgkorvide sarja, saavutades vastavalt teise, neljanda ja neljanda koha.

Paljud, kes motokrossi ei sõida, siis võib-olla arvavad, et talvel ei ole võistlusi ega midagi teha, siis tegelikult on väga palju võistlusi. Talvel saab sõita nii Sõmerpalu sisehallis kui ka jäärada. Kahjuks sellel aastal sisehallis võistlusi ei korraldata, kuid jäärada saab tänu korralikule talvele sõita.

Selle aasta esimene jääraja võistlus toimus 16.01.2021.

Laupäeval, 13. veebruaril Valgas toimunud jäärajasõidu Eesti meistrivõistlustel  sai Erki 3. koha. Sari lõpeb 24. veebruaril Pärnu võistlusega.


Eleri Raudnagel, lapsevanem
Foto: Tarmo Raudnagel 

Teated

Kalender

Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt