TARTU KARLOVA KOOL
EST

Üritused ja sündmused

Aasta: 2016 / 2017 / 2018 / 2019 / 2020 / 2021 /

Karlova koolis toimus järjekordne mälumänguvõistlus „Paras pähkel“
Kolmapäeval, 24. novembril toimus Karlova koolis 2.-9. klassi õpilastele mälumänguvõistlus „Paras pähkel“. Nagu ka eelmistel kordadel, sai iga klass välja panna 2 võistkonda, milles oli 4 liiget. Võistlusel oli 4 vooru, igas voorus 5 küsimust.
Tartu Poistekoor esines isadepäeval presidendile, aasta isale, publikule Estonia kontserdisaalis ning televaatajatele kodudes
14. novembril toimus Estonia Kontserdisaalis traditsiooniline isadepäeva kontsert, millest võttis osa ka Tartu Poistekoori 69-liikmeline valik-koosseis. Ettekandele tulid Olav Ehala "Laul inimlikkusest" ja Eric Whitacre "The Seal Lullaby". Ettekandeid on võimalik alaliselt järelvaadata Eesti Televisiooni arhiivist: https://etv.err.ee/1608389045/isadepaeva-kontsert.
"Looduslaul 2021" tõi edu Karlova kooli laululastele
6. novembril toimus Elva Kultuurikeskuses laulukonkurss "Looduslaul 2021", seekord juba 16. korda. Igal aastal toimuval konkursil esitavad noored lauljad loodustemaatilisi eesti heliloojate kirjutatud laule. Viimastel aastatel on ka Karlova kooli lauljad sellest lauluvõistlusest osa võtnud ja mitmeid auhindu noppinud. Sel aastal said meie tublid õpilased viis auhinnalist kohta.
2.a kohtus virtuaalselt näitleja ja nukkudega
11. novembril käis 2.a klass teatri telgitaguseid piilumas - virtuaalselt. Kohtuti näitleja Taavi Tõnissoniga, kes rääkis endast ja sellest, kuidas temast sai näitleja ning lavastaja.
Kuuendikud käisid spordimuuseumis matemaatikat õppimas
Kuuendate klasside õpilastel oli võimalus osaleda aktiivõppeprogrammis "Geomeetrilised kujundid spordis". Matemaatikatund toimus spordimuuseumis, kus esmalt uurisiti spordiga seotud esemeid ja arutati, millistest ruumilistest kujunditest need koosnevad. Pärast seda võrreldi erinevate spordialade väljakute suuruste makette ja prooviti paika panna õige mõõtkava. Pärast õppetööd oli kõigil võimalus omal käel muuseumis ringi uudistada.
5.b klass käis Jääaja keskuses ja Saadjärves veeselgrootuid avastamas
5.b käis koos oma uute klassijuhatajatega 8. oktoobril Jääaja keskuses. Pakutavatest õppeprogrammidest valisime Saadjärvest veeselgrootute otsimise. Programmi raames oli võimalik tutvuda keskusega, otsida Saadjärvest selgrootuid ning proovida ka kalamehe riietuses vettekukkumist.
Wirkhausile pühendatud konkursilt saabusid suurepärased uudised
15.-17. oktoobril toimus Tartu Valla Muusikakoolis David Otto Wirkhausile pühendatud noorte puhkpilli- ja löökpillimängijate konkurss, millest võtsid osa ka meie kooli noored flöödimängijad. Eliisa Suburg (4.a kl) ning Grete Gabriela Gomez (6.a kl) saavutasid oma vanuserühmas I koha ning Ariella Sidharthan (6.a kl) III koha. Palju õnne!
9. kl poisid korraldasid neljandatele klassidele rahvastepallivõistluse
Reedel, 8. oktoobril toimusid Tartu Karlova Koolis neljandate klasside rahvastepallivõistlused, mida viisid läbi 9.c klassi poisid Siim Martin Ladva ja Nikita Stanitski oma loovtöö raames. Võistluse võitjateks osutusid 4.a poisid ja 4.d tüdrukud.
Õpilased võtsid osa loodusteemalisest viktoriinist
Traditsiooniliselt korraldatakse teistele klassidele sügiseti ülelinnaline loodusteemaline viktoriin “Loodus lummab”. Sellel aastal toimus see septembri lõpus veebis. Meie kooli esindasid Linda Villako, Reti Rebane, Priit Joosep Pärs ja Hugo Lepik, kes saavutasid 4.-5. koha.
Tähistasime õpetajate päeva
Teisipäeval, 5. oktoobril oli koolimaja siginat-saginat täis, sest tähistasime õpetajate päeva. Traditsiooniliselt andsid sel päeval tunde 9. klasside õpilased. Õpetajate hommik algas piduliku tervituse ja kolleegide tunnustamisega, millele järgnes kontsert ning põnev füsioteraapia loeng. Päeva lõpetas meeleolukas aktus.
Hanna Hänilane saavutas laulukonkursil II koha
2.-3. oktoobril toimus Pärnus rahvusvaheline laulukonkurss Golden Rose. Võistlusest võttis osa 80 noort lauljat erinevatest riikidest: Eestist, Lätist, Leedust, Venemaalt. Meie kooli 7.a klassi õpilane Hanna Hänilane laulis 13-aastaste pop-jazz grupis ning saavutas Demi Lovato lauluga "Warrior" II koha. Palju õnne!
Kutsume osalema kaasava eelarve hääletusel
1.-7. okt toimub Tartu linna kaasava eelarve hääletus. Sel korral on meil kõigil suurepärane võimalus anda oma hääl ideele nr 9, mis võimaldaks meil linna investeeringu abil rajada Salme tn maja juurde korvapalliväljak ning jõulinnak. Palun hääletage ise ning jagage üleskutset ka oma tutvusringkonnas.
Toimus spordipäev
Reedel, 1. oktoobril toimus Tamme staadionil Karlova kooli spordipäev. Õpilased said üksteisega mõõtu võtta ning oma rekordeid parandada neljal spordialal:  60m jooksus, kaugushüppes, palliviskes ning 400m jooksus.
7. klassid käisid looduses õpitut kinnistamas
Septembris käisid kõik 7. klassid KIK projekti raames Põlvamaal Tilleoru matkarajal. Õppeprogrammil vaadeldi erinevaid metsarindeid ja õpiti taimeliike ning nende järgi metsatüübi määramist. Toimus arutelu metsa olemusest, inimese mõjust ning metsade kaitsmise vajadusest. Nende tegevuste kaudu kinnistati 6. klassi loodusõpetuses õpitut.
JJ Street ja FC Helios Karlova koolis
27.-28. septembril käisid Karlova koolis enda tegemisi tutvustamas tantsuklubi JJ Street ja jalgpalliklubi FC Helios.
2.a klass muinasjutumetsas
Paar päeva enne populaarse muinasjutunäituse “Elas kord ...” sulgemist käis ka 2.a klass seda Eesti Rahva Muuseumis külastamas.
Muuseum koju ja klassiruumi
Nüüdsest saab Eesti Rahva Muuseumi koju ja klassiruumi kaasa võtta - “tark pilet” võimaldab salvestada endale nutiseadmesse või arvutisse soovitud selgitavad tekstid eksponaatide kohta. Seda võimalust on kasutanud juba meie kooli 6. klassi õpilased ning küllap sügise jooksul jõuavad ka teised seda uudistama, seda enam, et ERM on avanud oma püsinäituse kõigile soovijatele tasuta külastusteks.
Õpilasesindus valis uued juhid
20. septembri koosolekul valis õpilasesindus endale uued juhid. Presidendiks sai Celena Päike 7.a klassist ning asepresidendiks 9.a klassi õpilane Elo Mai Lepp.
Põnev koolipäev labürintides
21. septembril külastas 6.b klass Jõgevamaal asuvat Toretalu, kus tutvuti erinevate labürintidega ning pandi proovile kaardi lugemise ning orienteerumise oskus. Lisaks jalutati Vanasõnametsas ja tutvuti talus elavate loomade ning lindudega.
Toimus huviringide laat
Reedel, 17. septembril täitus koolimaja esine erinevate huviringide pakkujatega, sest esimest korda viidi läbi huviringide laata. Laadal said oma tegevust õpilastele tutvustada maja enda ringid, aga ka pakkujad väljastpoolt.
Karlova kool sai õuealale juurde kolm uut atraktsiooni
Septembrikuu algusest on meie kooli õuealal uued atraktsioonid: kaks maa sisse kaevatud batuuti ning siksak poom. Esimestel päevadel on nende populaarsus olnud rõõmustavalt suur. Atraktsioonid said kooliõuele tänu koostööle Tartu linnavarade osakonnaga.
Õpikute jagamine sügisel 2021
Uue õppeaasta õpikute jagamine toimub igale klassile kindlaks määratud aegadel 23.-25. augustini.
Tartu kutsub vaktsineerima!
Tartu vaktsineerima
Kooli jalgpalliväljaku piirded said uue kuue
Tähelepanelikud on kindlasti märganud, et kooli staadionil olev jalgpalliväljak on saanud värske väljanägemise. Nimelt viimasel nädalal on paljud õpetajad ning ka agaramad õpilased andnud oma panuse, et spordiväljak meil kauem vastu peaks ja kenam välja näeks - selleks said väljakut ümbritsevad piirdeid töödeldud spetsiaalse puidukaitsevahendiga.
Fotovõistluse "Uus ja vana" parimatest parimad
Sel aastal kandis fotovõistlus pealkirja "Uus ja vana". Sarnaselt eelmisel aastaga jäi kahjuks lõpuüritus ära ning osalejad said oma auhinnad kätte klassijuhatajatelt.
1. klassi lapsed uudistasid loomi
Kolmapäeval, 9. juunil sõitsid kõik 1. klassid Elistverre, et osaleda KIK rahastusega õppeprogrammis ,,Loomalapsed”. Kuigi enamik lapsi on ka varem käinud Elistveres, on loomapargis alati uudistamist küllaga
Karlova koolis oli esmaabi koolitus ja orienteerumispäev
8. juunil oli 3.-8. klasside õpilastele veidi teistsugune koolipäev. Väga soe ja päikesepaisteline hommik algas esmaabi koolitusega, kus kooli meditsiiniõde Ruth ja tema juures praktikal olev tudeng tutvustasid õpilastele esmaabi võtteid ning lapsed said harjutada südamemassaaži . Seejärel suunduti Anne kanali äärde, kus toimus orienteerumine.
„Koolilaul 2021” tõi edu Karlova koolile
5. juunil toimus Tartu Tamme Koolis lauluvõistlus „Koolilaul 2021”, mille idee algatajad olid meie kooli 7.a õpilane Emily Mäesepp ning Tamme kooli õpilased õed Maarja-Liis ja Anette Nurja ning Stella Seim. Võistlusest võttis osa ka neli Karlova kooli õpilast, kes kõik said auhindadega pärjatud.
Mälumänguvõistlusel võtsid mõõtu ka nooremad õpilased
Maikuu viimasel päeval toimus mälumänguvõistlus "Paras Pähkel 2021" noorematele õpilastele. 2.-3. kl vanusegrupi võitis 2.b võistkond "Vennad", 4.-5. klasside parim oli 5.b kl võistkond "Neli ubinat" ning 6.-7. nupukaimaks oli 7.b võistkond "Võililled".
Toimus mälumänguvõistlus "Paras Pähkel 2021"
24. mail toimus Karlova koolis mälumäng "Paras Pähkel" 8.-9. klassi õpilastele. Õues aset leidnud üritusest võttis osa 11 võistkonda ning ülekaaluka võidu saavutasid 9.c klassi esindajad, kes said 25 punkti (võiskonda kuulusid Andrea Laar ja Laura Saaremõts). II ja III kohta jäid jagama võrdselt 17 punktiga 8.a klassi võistkond Kännukäbid (Sandra Jõgela, Elis Kivisild ja Rica Veevo) ja 9.b klassi võistkond EME (Esme Püss, Mia Markus ja Edith Ostrat).
Karlova Kooli 2.a klassi õpilane Loviise Mäesalu kirjutab ise laule
2020.a kevadel kirjutas Loviise esimese koroona laine distantsõppe ajal laulu ''Mis mind rõõmsaks teeb'' ning pälvis sellega lastelaulude konkursil "Lasterikkuse võlumaailm" noore autori eripreemia. Loviise laul ja noot lisatakse peatselt valmivasse noodiraamatusse ja heliplaati, mis jõuab koostöös Eesti sünnitusosakondadega lasterikaste perekondadeni, kuhu on äsja sündinud kolmas laps. 2021.a kirjutas Loviise teise koroona laine
AHHAA-s said meeled selgeks
5. mail osalesid 1.b klassi õpilased teaduskeskuse õppeprogrammis “Meeled selgeks". Et õppepäev ladusamalt kulgeks, jagasid giidid Ieva ja Daniel lapsed kahte rühma. Kui ühed olid Ievaga parajasti töötoas katseid tegemas, siis teised said koos Danieliga AHHAA-s ringkäigu teha. Elevust ja uudistamist oli lastel muidugi kõvasti, sest giidiga koos käidi läbi isegi teaduskeskuse keldrist, kuhu tavakülastajad ei pääse
Karlova kooli tervise heaks koguti 13,7 miljonit sammu
Kooli sünnipäeva puhul toimus klassidavaheline sammude kogumise võistlus, mille eesmärk oli tugevdada Karlova kooli tervist. Kokku tehti osalejate peale veidi üle 13,7 miljoni sammu. Võistlus algas esmaspäeva, 12. aprilli hommikul ja lõppes neljapäeva, 15. aprilli õhtul. Osalesid kõik 31 klassi koos klassijuhatajatega ning eraldi grupina võistlesid ka õpetajad.
Tähistasime kooli 146. aastapäeva
Sel nädalal tähistasime kooli sünnipäeva. Viimastesse päevadesse on mahtunud palju erinevaid ettevõtmisi: oli virtuaalne viktoriin, tegime koolile Padleti keskkonnas õnnitluskaarte, kogusime kõnnisamme, kohtusime veebi vahendusel vilistlastega, toimus virtuaalne aktus.
Dirigent Sander Tamm osales rahvusvahelisel poistekooride konverentsil
31. märtsil toimus videokonverents, kus kohtusid enam kui 115 poiste mudilaskooride, segakooride, koorikoolide dirigendid, mänedžerid, administratiivtöötajad, katusorganisatsioonide juhid. Algatuse kutsus ellu Leedu dirigent, kooridirigent ning Leedu Muusika- ja Teatriakadeemia professor Vytautas Miškinis. Eesti esindajatena astusid üles Lydia Rahula – Tallinna Poistekoor, Sander Tamm – Tartu Poistekoor ja Hirvo Surva – Estonia Poistekoor.
Jakob Saks saavutas konkursil “Parim noor instrumentalist 2021” II koha
Tartu Poistekoori laulja, Karlova kooli 5.a klassi õpilane Jakob Saks saavutas konkursil “Parim noor instrumentalist 2021” klarneti erialal II koha. Jakobi juhendaja on õpetaja Tõnu Kalm ja klaverisaatja Ieva Kostanda.
Fotovõistluse traditsiooni ei murra miski
Sel aastal on fotovõistluse teema „Uus ja vana“. Tööde esitamise tähtajani (6. aprill) on jäänud nädal. 30. märtsi seisuga oli laekunud võistlustöid 17 autorilt. Kõige aktiivsemad on siiamaani olnud 4.–6. klassi õpilased. Ootame pilte ka lapsevanematelt, vilistlastelt, endistelt õpetajatelt (sõprade võistlusklass).
Fotonäitus "Talv"
Talvise naistepäeva puhul avasime kooli galeriis ja veebis õpetaja Kerli Viidebaumi fotonäituse "Talv".
Head teadmised ja nobedad näpud tõid väga hea tulemuse
2. märtsil toimus Tartu linna ja maakonna 1. klasside võistlusmäng Kahoot. Mängust võttis veebi vahendusel osa 23 kaheliikmelist  võistkonda 22 koolist (9 linnast ja 13 maakonnast ). Meie kooli esindasid 1.b klassi õpilased Reti Rebane ja Erki Raudnagel, kes saavutasid II koha.
Meie õpilased said taas muusikalise kogemuse võrra rikkamaks
28. veebruaril lõppes peaaegu 3 kuud väldanud Tartu Jõululinn 2020. Tartu Poistekoori jaoks oli Tartu Jõululinn 2020 varasematest erilisem, kuna esmakordselt kõlas Raekoja platsil jõulumuusika ka meie lauljate esituses.
Tartu Poistekoor ja neidudekoor Kurekell avasid suusaorienteerumise maailmameistrivõistlused
23. veebruaril avasid Tartu Poistekoor ja neidudekoor Kurekell Tehvandil suusaorienteerumise maailmameistrivõistlused. 240 sportlast 17 riigist tervitati teostega “Maailm heliseb” ansamblilt Curly Strings, A. Tammeoru “Talveöö” ning Grease filmist tuntud lõpunumbriga “We go together”.
Tartu Poistekoori lauljad Vanemuise teatri tantsulavastuses
Tartu Poistekoori lauljad osalesid Vanemuise teatri produktsioonis “Armastuse tango ehk aegade lõpus”. Tegemist on Mai Murdmaa Gabriel Garcia Marqueze loomingust inspireeritud tantsulavastusega Astor Piazolla muusikale. Projektis osalemine kinnistas Karlova Kooli Koorikoolis omandatud teadmisi muusikalistest žanritest, muusikalisest vormist, rahvaste muusika ilust, arenes lavaline liikumine, oluliselt laienes muusikaline oskussõnavara ning ületatud said jõukohased vokaaltehnilised väljakutsed.
100 täis!
Reedel, 12. veebruaril pidasid 1.a ja 1.b klassi lapsed 100 päeva pidu. Nimelt oleme 1. septembrist alates igal hommikul klassi seinal olevale sajajalgsele kinnitanud ühe arvu, mis tähistab ühte koolipäeva. Ka siis, kui detsembris pidime olema distantsõppel, pidasime hoolega arvestust. 100 päeva sai täis küll neljapäeval, 11. veebruaril, kuid otsustasime, et peame peo just reedel, kui koolis tähistati ka sõbrapäeva. 
Motokrossi saab sõita ka talvel 
6. veebruaril toimus mootorratturite jäärajasõidu Eesti meistrivõistluste avaetapp Võrtsjärvel Väike-Rakkes. Nooremate motomeeste seas saavutas teise koha Tartu Karlova Kooli 1.b klassi poiss Erki Raudnagel (AMB Racing). Laupäeval, 13. veebruaril Valgas toimunud jäärajasõidu Eesti meistrivõistlustel  oli Erki taas poodiumil - sel korral saavutas ta 3. koha. Sari lõpeb 24. veebruaril Pärnu võistlusega.
Tartu Poistekoor ja NOEP Eesti Muusikaauhinnad 2021 galal
Tänavuse Eesti Muusikaauhinnad 2021 gala tarbeks lauldi üheskoos aasta meesartistiks nomineeritud Andres Kõpperi ehk NOEP’iga teos “Young Boy”.
Lõppes heategevuskampaania
Meie kooli heategevuskampaania "Kõige suurem sõber" kogus Tartu koduta loomade varjupaigale peaaegu 150 kilo toitu, lisaks tekikesi ja rätikuid, mida oli umbes kümme kotitäit. Peale selle veel mänguasju, koristustarvikuid, kassiliiva ja kasside suureks rõõmuks ka üks kraapimispuu. Suur tänu kõikidele annetajatele!
Kurekella solistid laulsid „Eesti ballaadide” kontsertetendusel
28. jaanuaril toimus Vanemuise kontserdimajas Veljo Tormise kantaat-balleti „Eesti ballaadid” kontsertetendus, kus teiste solistide hulgas tegid kaasa ka neidudekoor Kurekell lauljad Hellemai Haamer ja Kärri Ristna.
Karlova poisid Vanemuise ooperis
22. jaanuaril toimus G. Bizet´ ooperi "Carmen" selle hooaja esimene etendus Vanemuise teatris. Taas said Tartu Poistekoori, Karlova kooli poisid, osaleda selles vahvas projektis. Eelmise aasta lõpus alustatud harjutamised ja treeningud kandsid vilja ning dirigent Risto Joosti ja liikumise juhi Jelena Poznjaki rangete nõudmistega said poisid suurepäraselt hakkama.
Meie kooli uisuväljak on osutunud väga menukaks
Jaanuari alguses tehtud uisuväljakul on kasutajaid tihedalt. Kooli ajal viiakse seal läbi kehalise kasvatuse tunde ning ka pika pausi ajal on õpilased tihti jääl. Õhtuti, kui tunnid läbi, on samuti seal märgata nii kooliõpilasi, lapsevanemaid kui ka kohalikke elanikke, kes talverõõmusid naudivad.
Kindel kurss kiusuennetuses
Võime uhkusega tõdeda, et meie kool pälvis KiVa programmi põhitaseme kvaliteedimärgise, mis tähendab seda, et kool kasutab KiVa programmi sihipäraselt ja programmi loojate poolt ettenähtud viisil vähendamaks kiusamist koolis. Koolile märgise andmisel hinnati kooli tegevusi KiVa programmi kasutamisel mitmest erinevast aspektist, kasutades selleks õpilas- ja personaliküsitluse tulemusi, kooli tegevuskava ning kohtuti koolikülastusel. 
Kooli õigekirjaolümpiaadil võtsid mõõtu 5.-9. klassi õpilased
Juba rohkem kui 10 aastat on Tartu Karlova Koolis selgitatud välja parimaid emakeele tundjaid. Ühesuguse töö saavad 5.-9. klassi õpilased, aga ka õpetajad, kes soovivad keeleoskuses õpilastega rinda pista. Töö tulemusena valmib pingerida kõigist osalejatest, mille põhjal on erinevate aastate lõikes võimalik näha oma keelealast „kasvamist“. Töös tuleb teada raskete sõnade õigekirja, osata panna kirjavahemärke, teada, millal sõnad kokku või lahku kirjutada, samuti tunda võõrsõnu.
Karlova kool sai uisuväljaku
Peale vaheaega kooli tulles, said õpilased positiivse üllatuse osaliseks, kui avastasid, et kooli staadionile on valminud uisuväljak. Nüüd on Karlova kooli õpilastel võimalik kehalise kasvatuse tunnis, pika pausi ajal, pikapäevarühmas ning pärast tunde uisutada. Eelmistel aastatel on kool koostöös lastevanematega suutnud hankida üle 60 paari uiske, millega on õpilastel nüüd võimalik uisutada.
Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt